Общество

«Як святло перамагае цемру, так дабро і справядлівасць абавязкова перамогуць у адвечным змаганні дабра і зла»

7 студзеня праваслаўныя вернікі святкуюць Раство Хрыстовае.

Дарагія чытачы, віншуем вас са светлым святам Раства! Жадаем  натхнення і плёну ва ўсіх справах, моцнага здароўя вам і вашым блізкім, і не проста веры – цвёрдай упэўненасці, што, як святло перамагае цемру, так дабро і справядлівасць абавязкова перамогуць у адвечным змаганні дабра і зла.

Беражыце і захоўвайце сябе, падтрымлівайце тых, каму сёння асабліва цяжка, і заставайцеся разам, тымі самымі беларусамі, што натхнілі саміх сябе і ўвесь свет адкрытасцю, шчырасцю і ўзаемадапамогай.

Ваша «Салідарнасць»

Святлана Ціханоўская таксама павіншавала ўсіх беларусаў, якія адзначаюць Нараджэнне Хрыстова 7 студзеня:

– Дорогие беларусы! Сегодня многие из вас будут встречать Рождество – пожалуй, самый семейный из всех христианских праздников. В этот сочельник я хочу пожелать не просто благополучия и счастья. Я желаю вам, чтобы война, в которую втягивают нашу страну, закончилась – и закончилась победой добра. Я желаю вам, чтобы закончился политический и экономический кризис, из-за которого больше двух лет растут цены и налоги, пустеют полки магазинов и кошельки беларусов.

Рождество – это праздник, который принято встречать дома всей семьей. И я желаю, чтобы ваши семьи всегда были вместе – или воссоединились как можно скорее, если вы не рядом. Желаю, чтобы ваша вера не слабела, а крепчала. Желаю, чтобы то, о чём вы мечтаете и молитесь, поскорее произошло. И чтобы на нашей земле свет победил тьму.

С праздником, дорогие беларусы!

Оцените статью

1 2 3 4 5

Средний балл 5(15)